Devrim Yakut yeni kitabı ‘Aklımın Aynalı Çarşısı’ ile okurlarla buluştu

featured

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Devrim Yakut, D&R canlı yayınında sevenleriyle buluştu. Yeni çıkardığı “Aklımın Aynalı Çarşısı” isimli kitabını kitapseverlere sunan Devrim Yakut, usta tiyatrocu Levent Tülek moderatörlüğünde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Yakut, yeni kitabı ve hayatıyla alakalı bilinmeyenleri D&R takipçileriyle paylaşırken, kitaptan elde edilen gelirin tamamını bağışlayacağını belirtti.

Kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R, gerçekleştirdiği canlı yayınlarla başarılı sanatçıları takipçileriyle buluşturmaya devam ediyor. “Aklımın Aynalı Çarşısı“ adlı kitabıyla okurlarla buluşan oyuncu Devrim Yakut, D&R Home’da gerçekleşen canlı yayında Levent Tülek’in sorularını yanıtladı. Çocukluğu ve yazarlık yönüyle ilgili konulara değinen Yakut, Tülek ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi. 

Kitap yazmanın hiçbir şeye benzemediğini belirten Devrim Yakut, “Ne film çekip galasına gitmeye, ne tiyatroda ‘premier’ yapmaya benziyor. Belki onlara çok alıştığımız için bu fazla heyecanlı geliyor. Tiyatrodaki, sinemadaki gibi de değil. Değişik bir heyecanı var.” dedi.

“Hikaye anlatılan bir evde büyüdüm”

Yakut, çocukluğunda yalnızlığı sevdiğini söylerken “Arkadaşlarım vardı ama çok fazla değildi. Kendiyle kalmaktan, yalnız kalmaktan şikayet eden biri değilim. Galiba kendini beslemeyi refleks haline getirmiş biriyim ben. Buna oyuncu olmak da eklenince daha derin bakmalar giriyor devreye sanırım. Bir de ben çok hikaye anlatılan bir evde büyüdüm. Annem çok iyi bir hikaye anlatıcısıydı. Babam derin hikaye değil ama komik hikaye anlatan biriydi. Benim de iyi hikaye anlattığı söylenen birine dönüştüğüm söylenirdi. Ben de şaşırdım o yazabilme haline… Şaşırmaktan sonra çok sevdim bu işi… Dolayısıyla hayatımdan beslendim. Yaşadıklarımdan, karşılaştıklarımdan…” dedi.

“Naif olan her şeyi seviyorum”

Geçmiş hikayeleri çok sevdiğini söyleyen Devrim Yakut, “Eski olması gerekmiyor, ben naif şeyleri çok seviyorum. Eskiyi sevmemizin nedeni belki de o naiflik. Naiflik, nezaket; insanı insan yapan özellikler. Dünya çok hoyrat bir yer. Bizim gibi insanların tutunabileceği naif bir dalı bile kalmış olsa, onu bırakmak istemiyoruz. Manavın tezgahında ürünü sergileyiş biçimindeki naifliğe de bayılıyorum.” şeklinde konuştu.

“Kitaptan gelen telif gelirini bir vakfa bağışlayacağım” 

Kitaptan gelen telif gelirini bir vakfa bağışlayacağını belirten Yakut, şunları kaydetti: “Pandemi, biraz elimize kitap almak için işe yaradı. Ara verdiğimiz zamanlar oluyordu, oluyordur. Ben, kitabımı okuyan 18 yaşındaki biri farklı, 23 yaşındaki biri farklı bir tat alsın isterim. Burada canlı yayındayken de söylemek istiyorum: Önümüz bayram, bu kitaptan gelen telif gelirini bir vakfa bağışlayacağım. Kendileri açıklanmasını istemediği için söyleyemiyorum. Alınan her “Aklımın Aynalı Çarşısı” kitabı, hayırlara vesile olacak.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir