Didem Yağcı’nın eseri Sylvester Stallone’nin sanat koleksiyonunda

Türk Çağdaş Sanatı’nı yurtdışında uzun süredir başarıyla temsil eden değerli Türk sanatçı Didem Yağcı uluslararası bir başarıya imza attı. Yağcı, dünyaca ünlü aktör Sylvester Stallone'nin sanat koleksiyonunda da yerini aldı.

featured

Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olduktan sonra Avrupa Birliği Bursu (2010) ile LCF’ de ‘Çağdaș Sanat ve Tasarım’’ alanında Master eğitimi gören Didem Yağcı, sanatsal yeteneğini, bilim ve mühendislik eğitimiyle birleștirip iș hayatından edindiği tecrübe ve vizyonu da üzerine ekleyerek sanat alanında farklı teknikler; malzeme, renk, doku ve tasarımı bir araya getiren 3 boyutlu soyut formlar üretiyor.

Ayrıca, İngiltere’deki eğitimi sırasında Frieze Londra Fuarı ile eş zamanlı olarak Regent Park Metro İstasyonu billboardlarında eserleri sergilenmiştir. Sanatçı aktif olarak üretimine ve projelerine İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

didem yağcı

Didem Yağcı’nın uluslararası başarısı

İstanbul’da birçok kişisel sergi açan sanatçı, Miami, Chicago, Connecticut, Houston, Dallas, New York, Londra, Paris ve Dublin’de çeşitli karma sergi, proje ve sanat fuarlarına katılmaya ve yerel, uluslararası sanat platformlarında ve projelerinde yer almaya devam ediyor.

Amerika, Miami’de gerçekleşen dünya çağdaş sanatının en önemli sanat fuarlarından Palm Beach Modern+Contemporary Fair’de, Steidel Galeri bünyesinde sergilenen, dünyanın seçkin sanat koleksiyonlarında da eserleri bulunan Didem Yağcı’nın eserlerinden bir tanesi dünyaca ünlü film yıldızı Sylvester Stallone’nin sanat koleksiyonunda da yerini aldı.

Türk Çağdaş Sanatı’nı yurtdışında uzun süredir başarıyla temsil eden değerli Türk sanatçılarından Didem Yağcı, yaptığı eserlerle ve bir sanatçı olarak sergilediği duruşuyla; sanatını bir üst kademeye taşırken; uluslararası ve yerel seçkin koleksiyonlarda eserleriyle yer alarak ülkemizi sanat dünyasında başarıyla temsil ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir