Fulya Öztürk neden yok, son durumu ne? Fulya Öztürk neden ayrıldı?

Fox TV'nin başarılı yapımlarından olan "Fulya ile Umudun Olsun" programının sunucusu Fulya Öztürk ekranlara çıkmıyor. Peki Fulya Öztürk neden yok? Fulya Öztürk son durumu nedir? İşte tüm detaylar...

featured

Fox TV sunucusu Fulya Öztürk neden yok? Fox TV’de yayınlanan “Fulya ile Umudun Olsun” programının başarılı sunucusu Fulya Öztürk’ün programa çıkmaması izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Fulya Öztürk neden ekranlarda yok? Fulya Öztürk sağlık durumu nasıl? İşte ayrıntılar…

Fulya Öztürk

FULYA ÖZTÜRK NEDEN YOK?

Fox TV’de her hafta içi saat 16.00’da ekrana gelen “Fulya ile Umudun Olsun” programını sunan ünlü sunucunun neden programa katılmadığı merak edilirken, Öztürk’ün koronavirüse yakalandığı ve bu nedenle ekranlardan uzak kaldığı ortaya çıktı.

Fulya Öztürk, koronavirüse yakalandığı için yerini geçici olarak Esra Ezmeci’ye bıraktı. Ezmeci, programa başlarken yaptığı açıklamada Fulya Öztürk ile görüştüğünü ve sağlık durumunun iyiye gittiğini dile getirdi.

TIKLAYINIZ>>Esra Ezmeci kimdir, nereli, kaç yaşında? Fulya Öztürk’ün yerine gelen Fox tv sunucusu kim?

Test sonucu pozitif çıkmasının ardından hemen hastaneye kaldırılan başarılı sunucu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, “Canım yanıyor. Rabbime sığınıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Sonrasında yine hastaneden paylaşımda bulunan Öztürk, “Geçmiş olsun mesajları atan desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu süreçte Herkesten dua bekliyoruz..” dedi.

Ünlü sunucu, 2020 yılında da koronavirüse yakalanmış ve ağır bir şekilde geçirmişti.

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji’nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene 2006 yılında televizyonculuk kariyeri başladı. 2007 senesinde Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı. 

Profesyonel iş kariyerine 2008 senesinde CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başladı. 2010 senesinde CNN TÜRK Haber Merkezi’nde göreve başladı. 3 sene Kurgu Editörlüğü yaptı.

Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı. 2013 senesinde Saha Muhabirliği ‘ne başladı.

Fulya Öztürk-Şırnak/Cudi

Muhabirliğe başladığı ilk aylarda ses getiren haberler e imza attı. “Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi” ve “Üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme” haberi, ” Türkiye’de Romatolog yok”, “Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi” ve Avrupa’ya kaçmak için İzmir’e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla nasıl göç ettiklerini anlattığı “Sığınamayanlar Belgeseli” çok ses getirdi. Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı. “Yılın Muhabiri” ve “En İyi Özel Haber” dalında onlarca ödüle layık görüldü. TEDx’te konuşmacı oldu. Suriye’de, Afrika’da, Arakan’da ve gittiği afet bölgelerinde yaptığı haberler farkındalık yarattı. Birçok insanın sesi oldu. Yaptığı haberler sayesinde birçok insana yardım ulaştırdı. Sokakta yaptığı çok sayıda röportajı sosyal medyada gündem oldu.

CNN Türk’te aynı zamanda istihbarat şef yardımcısı olarak da görev yapan Fulya Öztürk, FOX TV’den gelen cazip transfer teklifine hayır demeyerek, buradaki görevinden Haziran 2021 tarihinde ayrıldı.

12 Temmuz 2021 tarihinde FOX TV ekranlarında “Fulya İle Umudun Olsun” programını sunmaya başladı.

FULYA ÖZTÜRK INSTAGRAM HESABI

Başarılı sunucu Fulya Öztürk’ün instagram hesabını görmek için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir