Liseler ne zaman açılacak? İlkokul ve ortaokullar ne zaman açılacak? Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB’in açıklaması

featured

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), normalleşme adımlarının duyurulmasının ardından okulların açılacağı tarihleri yazılı bir açıklama yaparak bildirdi. Böylece milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı da verilmiş oldu. Buna göre 1 Haziran Salı günü anaokulu ve ilkokullar, 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren ise ortaokul ve liseler haftada iki gün yüz yüze eğitime başlayacak.

MEB’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir