Masterchef Eren alevi mi? Tokat Musullu köyü alevi mi? Eren Kaşıkçı alevi mi? Masterchef Eren nereli, yaşı kaç?

Masterchef Eren Alevi mi? MasterChef 2021 şampiyonu Eren Kaşıkçı'nın alevi olup olmadığı ekran başındaki izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki MasterChef Eren'in memleketi Tokat Musullu köyü alevi mi? İşte cevabı...

featured

‘MasterChef Eren alevi mi?’ sorusu yarışma boyunca sıkça gündeme geldi. MasterChef 2021’in şampiyonu Eren Kaşıkçı, Tokatlı olduğunu sık sık dile getiriyordu. Peki Eren Kaşıkçı alevi mi? Tokat Musullu köyü alevi mi? İşte bu soruların cevabı…

Yaptığı başarılı yemekleri, sempatik tavırları, rakiplerine karşı yardımsever tavrı ve tabii ki kızıl sakallarıyla MasterChef 2021’in en çok konuşulan yarışmacılarından biri olan Eren Kaşıkçı, Hasan Biltekin ile beraber finale kaldı. Final günü muhteşem yemekler çıkaran Eren Kaşıkçı şampiyonluk kupasını kaldıran isim oldu.

EREN KAŞIKÇI KİMDİR, NERELİ, YAŞI KAÇ?

Eren Kaşıkçı yarışma boyunca sık sık Çanakkale ve Gökçeada’dan bahsetse de Tokatlı olduğunu dile getirmiş, Tokat’ın merkez Musullu köyünden olduğunu açıklamıştı. Yemeklerde kullandığı ürünler için sürekli “Tokat’ın Musullu köyünden getirttim” esprisini yapan Eren’in sosyal medya hesabında da Tokat’a ait pek çok paylaşım bulunuyor.

Eren Kaşıkçı 1989 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. 32 yaşındaki Eren Kaşıkçı’nın babası asker, annesi ev hanımı, ağabeyi ise meslektaşıdır ve yiyecek içecek müdürlüğü yapmıştır. İlkokulu Balıkesir Edremit’te, ortaokulu Kıbrıs’ta, liseyi ise Samsun’da turizm meslek lisesinde okuyan Eren Kaşıkçı, lisans eğitimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin Turizm Otelcilik bölümünde tamamladı. 2012-2013 yıllarında özel bir aşçılık kursunda profesyonel eğitim aldı.

Çanakkale Gökçeada’da yaşayan Eren Kaşıkçı, orada sörf restoranında aşçılık yapmaktadır. Eşi Ecem Kaşıkçı ile 2015 yılında beraber çalıştığı otelde tanışan Eren, 2017 yılında dünyaevine girdi. Derin Maya isminde bir kız çocuğu babasıdır.

MasterChef Eren’in eşi Ecem ve kızı Derin Maya

TOKAT MUSULLU KÖYÜ ALEVİ Mİ?

Tokat şehri Alevilerin de yoğun olarak yaşadığı şehirlerimizden birisidir. Tokat’ta bilinen yaklaşık 20 Alevi köyü bulunmaktadır. Bu köyler; Aydoğdu, Dodurga, Sarıtarla, Çerdiğin, Kızılköy, Yağmurlu (karışık nüfus), Killik, Çöreğibüyük, Kemalpaşa (Vavru), Güzelce, Günçalı, Aktepe (Bolos) (karışık nüfus), Döllük, Nebiköy, Şenköy (Zazara), Karakaya, Eskiköy, Şehitler (Serkiz), Çerçi ve MasterChef Eren’in köyü olan Musulludur.

MASTERCHEF EREN ALEVİ Mİ?

Yarışmayı takip eden izleyiciler, ‘Masterchef Eren alevi mi?’, ‘Eren Kaşıkçı alevi mi?’ sorusunun cevabını merak ediyordu. Aslen Tokat’ın Musullu köyünden olan Masterchef Eren alevidir. Başarılı yarışmacı Eren Kaşıkçı instagram hesabındaki paylaşımlarında da takipçilerine bunu açıkça göstermiştir.

16. yüzyılda yaşamış Alevî-Bektaşi Türkmen pirlerinden olan Hubyar’ın türbesinden fotoğraf paylaşan MasterChef Eren’in gönderisindeki ifadeler şöyle:

“Dolduğumuz evler bol olsun nurdan
Biz de böyle gördük uludan pirden
Yardımcımız olsun ol Şah-ı Merdan
Eylesin erenler semah eylesin.”

MasterChef Eren alevi paylaşımları

MasterChef Eren instagram hesabını görmek için TIKLAYINIZ.

5
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir