Özlem Gürses kimdir, nereli, kaç yaşında?

featured

Halk TV sunucusu Özlem Gürses kimdir? Halk TV hafta sonu ana haber sunucusu Özlem Gürses kaç yaşında? Kayda Geçsin programının sunucusu Özlem Gürses nereli, evli mi? Özlem Gürses biyografisi nedir? İşte Özlem Gürses hayatı…

İzleyiciler, muhalif kimliğiyle tanınan deneyimli haberci Özlem Gürses’in hayatını merak ediyor. Peki Özlem Gürses kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Özlem Gürses’in biyografisi…

Özlem Gürses kimdir?

Özlem Gürses 18 Ağustos 1970 tarihinde Ankara‘da dünyaya geldi. Babası Prof. Dr. Ömer Lütfi Gürses‘tir. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Aynı bölümde yüksek şeref öğrencisi ve bölüm birincisi olarak ODTÜ Mimarlık bölümüne yatay geçiş yaptı. Mimarlık Tarihi alanında yüksek lisans yaparken geçirdiği bir trafik kazası onu İstanbul’a ve medya dünyasına taşıdı.

Özlem Gürses’in 2002 yılında evlendiği Mustafa Türkay Tatar ile evliliğinden Uzay Tatar isimli bir çocuğu bulunmaktadır.

Mustafa Türkay Tatar
Mustafa Türkay Tatar-Uzay Tatar-Özlem Gürses

Özlem Gürses kariyeri

Ali Kırca’nın programında seyirci olarak katıldıktan sonra, Kırca’nın iş teklifi ile habercilik sektörüne adım attı. ATV haber merkezinde muhabir olarak başladığı medya kariyerine Star’da Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk ile devam etti. Bu süre içinde pek çok siyasetçi, bakan, başbakan ve cumhurbaşkanlarıyla özel röportajlar yaptı, muhabirlik yıllarında özel haberler hazırladı. 1998-1999 yıllarında Star TV’de hafta içi her gece ve hafta sonu 00.00’dan sonra ‘Gece Hattı’ programını sundu.

Ufuk Güldemir’in kurduğu Habertürk TV’de ’20. Saat’, ’13 Ajansı’, ‘Bildiğin Gibi Değil’, ‘Burası Haftasonu’, ‘Habertürk Gündem’ programlarını hazırladı ve sundu. Güldemir’in vefatının ardından Yiğit Bulut’un Habertürk’e gelmesiyle birlikte buradan ayrıldı.

Ana haber bülteninde sunuculuğunu yaptığı Kanal 1’de haber müdür yardımcılık görevini üstlendi. Aynı kanalda ‘Özlem Gürses’le Bakış’ ve ‘Şahane Çocuklar’ programlarının yapımcılığını ve editörlüğünü yaptı.

Skytürk’te ‘Özlem Gürses’le Çizgi Dışı’ programında pek çok ünlü ve alanında uzman ismi konuk olarak ağırladı.

TV8’de ve Habertürk TV’de Vivet Kanetti Uluç ve Ayşe Böhürler ile birlikte sunduğu 3YÜZ’ün özgün format sahibi ve editörüydü. Aynı kanalda ayrıca gazeteci Mustafa Karaalioğlu ile beraber ‘Her Pazar Açıkça’ tartışma programını hazırladı ve sundu.

Fox TV’de ‘Affetsen’ adlı gündüz kuşağı programında hazırladı.

NTV’de yayımlanan ‘Mimarlık ve Yaşam’ kuşağının fikir sahibi ve ekran yüzü oldu.

Diyalog Anlatım ve İletişim Okulu’nda ‘Haber Yazımı ve Spikerlik’ ile ‘TV Program Yapımcılığı’ dersleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ‘Röportaj Teknikleri’ dersleri verdi.

Özlem Gürses, kurum ve profesyonel yöneticilere medya ilişkileri konusunda koçluk yaptı. Ayrıca Medya İlişkileri Eğitimi ve Etkili İletişim Teknikleri konularında özel dersler verdi.

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Santral İstanbul Kampüsü’nün Basın ve Halkla İlişkiler Ofisi’ni yönetti.

2013-2020 yılları arasında Artı Bir TV’de haber müdürlüğü ve ana haber sunuculuğu yaptı.

2017’de ‘Bazen Olmaz…’ adlı ilk kitabını yayımladı.

Habertürk TV’de başladığı ’20. Saat’ programını Halk TV’de sürdürdü. Öte yandan Haber Global TV ekranlarında yorumlarıyla yer aldı.

Şimdilerde ise Halk TV’de ‘Kayda Geçsin’ programı ile Halk TV hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu görevlerini yapmaktadır.

Özlem Gürses boyu kaçtır? Özlem Gürses kilosu kaçtır?

Özlem Gürses 1.70 metre boyunda, 65 kilodur.

Özlem Gürses instagram hesabı

Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan başarılı haberci Özlem Gürses’in instagram hesabını görmek için tıklayınız.

Hürriyet’ten Ayşe Arman’ın Özlem Gürses ile röportajını okumak için TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir