Polyak madencilik kimin? İzmir Kınık madenin sahibi kim?

İzmir'in Kınık ilçesindeki maden ocağında meydana geldi. Patlama sonrası pek çok kişi madenin sahibini merak ediyor. Peki Polyak Madencilik kimin? İşte yanıtı...

featured

‘Polyak madencilik kimin?’ sorunun cevabı merak ediliyor. İzmir’in Kınık ilçesindeki maden ocağında akşam saatlerinde göçük meydana geldi. Göçük nedeniyle gelen ilk bilgilere onlarca işçinin göçük altında kaldığı ve çok sayıda yaralı olduğu belirtildi. Peki göçüğün meydana geldiği Polyak madencilik kimin? İzmir Kınık’taki madenin sahibi kim?

İzmir’deki maden patlamasının sebebinin metan gazı olduğu öğrenildi.

İZMİR VALİSİ YARALI SAYISINI DUYURDU

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, madenin tümüyle tahliye edildiğini açıkladı. İzmir Valiliği 22 yaralı olduğunu söylerken, Kınık Kaymakamlığı ise 35 yaralı açıklamasını yapmıştı.

POLYAK MADENCİLİK KİMİN?

Polyak Madencilik kimin? sorusunun cevabı belli oldu. Özyeğin Ailesi’ne ait Fiba Grubu’na bağlı Polyak Eynez Madencilik, pandemi döneminde işçileri yönelik üretim baskısı ve Bağımsız Maden-İş’e üye işçilerin silahla tehdit edilmeleri ve üyelikten istifa etmelerine yönelik baskılarla gündeme gelmişti.

Şirketin resmi bilgilerinde şu ifadeler yer alıyor:

Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic A.Ş. Polat Madencilik Enerji San ve Tic. A.Ş. ile Fiba Grup’un enerji kolu olan Fina Enerji Holding ortaklığıdır.

Polyak, Türkiye’de en yüksek kalitede linyit yatağı olan Soma kömür havzasına bitişik Kınık’ta 2014 yılında kuruldu.

Polyak, Yeraltı Linyit Madeni ve Termik Enerji Santrali olmak üzere iki işletmeden oluşur. Toplam yatırım miktarı yaklaşık 1 milyar dolar olacaktır.

Dünya standartlarında çevre, sağlık, iş güvenliği ve insan kaynakları yaklaşım ve uygulamaları ile özellikle madencilik sektöründe ülke standartlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Polyak, ülkemizin yerel kaynaklarını etkin kullanarak var olan potansiyelini çıkarmaya, güçlü ve sağlıklı bir gelecek hazırlamaya katkı sağlamak için çalışmaktadır.

Hüsnü Özyeğin

FİBA HOLDİNG SAHİBİ HÜSNÜ ÖZYEĞİN KİMDİR?

Fiba Holding‘in kurucu ve onursal başkanı Hüsnü M. Özyeğin’dir.

1944 yılında doğdu. Hüsnü M. Özyeğin, 1963 yılında Robert Akademi’den mezun olduktan sonra, Oregon State University’de İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1969 yılında, Harvard Business School’dan yüksek lisans derecesini aldı. 1974-1977 yılları arasında Pamukbank Yönetim Kurulu Üyesi, 1977-1984 yılları arasında Pamukbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, 1984-1987 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Ekim 1987’de Finansbank’ı kurdu ve 1987 – 2010 yılları arasında Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Halen, Fibabanka A.Ş. ve Credit Europe Bank (Rusya) Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine devam etmekte olup, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Harvard Business School Dean’s Advisory Board üyesidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir