Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir? Reşat baba kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor? | Sedat Peker 8. videodaki adam kim?

featured

Sedat Peker’in 7. videoda bahsettiği, 8. videoda ise görüntülü konuşmasını yayınladığı Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir? Reşat Baba kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor? İşte ayrıntılar…

Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir?” sorusunun cevabını merak edenlerin sayısı giderek artıyor. Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki gerilim giderek tırmanıyor. Suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, paylaştığı videolarla gündemi altüst etti. “Dönüş biletim” dediği Süleyman Soylu hakkındaki iddiaları ortalığı ayağa kaldırdı.

Sedat Peker, yıllardır Süleyman Soylu ile beraber çalıştığını, onun özel işlerinde yardımcı olduğunu ima etmiş, sürgün döneminde ise Reşat Baba isimli akrabası üzerinden kendisiyle irtibat kurduğunu söylemişti. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker ile bağlantısı bulunduğu iddiasını kesin dille yalanlamış, böyle bir şeyin tespit edilmesi halinde idama razı olacağını belirtmişti.

Tartışmanın varacağı boyut merakla beklenirken Sedat Peker bu akşam saatlerinde yeni bir video daha yayınladı. Peker’in yayınladığı 8. videoda konuştuğu kişinin kim olduğu merak edildi.

Sedat Peker’in 8. videoda görüntülü konuştuğu kişi, Reşat Baba diye hitap ettiği yakın akrabası Reşat Hacıfazlıoğlu. Peker ile Fazlıoğlu arasındaki konuşmada, Süleyman Soylu ile irtibat kurulduğu anlaşılıyor. Peki pek çok kişinin merak ettiği Reşat Hacfazlıoğlu kimdir?

SEDAT PEKER’DEN REŞAT HACIFAZLIOĞLU PAYLAŞIMI

8. videoyu yayınlayan Sedat Peker, Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

“Süleyman Soylu’nun Habertürk canlı yayınında tanırım, arkadaşım dediği Reşat Hacıfazlıoğlu’yla telefon görüşmem. Bir gram namusun varsa o koltukta oturma.

Reşat Hacıfazlıoğlu senle cenazede görüştükten sonra hemen beni arayıp yurt dışına kaç demiş mi? Hts kayıtlarını yayınlayın Süslü Süleyman.”

Peki Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir? Reşat Hacıfazlıoğlu nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor? İşte Reşat Baba hakkında bilinenler…

REŞAT HACIFAZLIOĞLU (REŞAT BABA) KİMDİR?

Reşat Hacıfazlıoğlu namı diğer Reşat Baba, Sedat Peker’in öz akrabalarından biridir. Yıllardan beri beraber çalışmışlardır. Rizeli olan Reşat Hacıfazlıoğlu aslen Kafkas kökenlidir. Şaziye Duan Fazlıoğlu adında bir kız kardeşi vardır.

Sedat Peker’in maddi durumunun iyi olduğunu vurguladığı Reşat Baba, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Gopark adlı AVM‘nin (alışveriş merkezi) sahibidir.

Reşat Fazlıoğlu ile Süleyman Soylu’nun yan yana çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı. Süleyman Soylu‘nun 3 Nisan 2016’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu sırada Reşat Hacıfazlıoğlu’nun yeğeni Hakan Hacıfazlıoğlu’nun nikah şahidi olduğu görüntü günyüzüne çıktı.

(Reşat Hacıfazlıoğlu ile Süleyman Soylu aynı karede)

Ayrıca Soylu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğu dönemde de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Tekirdağ 5. Olağan İl Kongresi’nde Reşat Hacıfazlıoğlu’nun bir başka yeğeni Sedat Hacıfazlıoğlu ile yan yana olduğu fotoğraf ortaya çıktı.

(Sedat Hacıfazlıoğlu ile Süleyman Soylu yan yana)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir