Selman Bozkır kimdir, nereli? PKK yöneticisi Doktor Hüseyin kimdir?

featured

Irak’ta yer alan ve bölücü terör örgütü PKK’nın kuluçka yuvası olarak adlandırılan Mahmur kampına yönelik düzenlenen operasyonda, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olan “Doktor Hüseyin” kod adlı terörist Selman Bozkır etkisiz hale getirildi. Peki Selman Bozkır kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Bölücü terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe vurulmaya devam ediyor. Dalokay Şanlı, Sofi Nurettin ve Rızgar Koçer‘den sonra örgütün üst düzey isimlerinden biri daha etkisizleştirilmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“Buradan Milletimize güzel bir haber vermek istiyorum.
Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu “Doktor Hüseyin” kod adlı Selman Bozkır, dün Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın kahramanları tarafından etkisiz hale getirildi.

Bu başarılı operasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma Milletim adına teşekkür ediyorum.
Hain ve bölücü örgütün Mahmur’u terörün “kuluçka merkezi” olarak kullanmasına müsaade etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz.”

MİT’TEN NOKTA OPERASYON

MİT’in, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK kontrolündeki Mahmur kampında gerçekleştirdiği başarılı operasyonda, PKK/KCK Mahmur Genel Sorumlusu Doktor Hüseyin kod Selman BOZKUR, beraberindeki iki teröristle birlikte 05.06.2021 tarihinde etkisiz hale getirildi.

Adım Adım Takip Edildi

Mülteci kampı adı altında PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur’daki örgüt elebaşısı Doktor Hüseyin kod Selman BOZKUR, MİT’in hedef listesine alındı.

PKK/KCK’ya 1990’larda katılan Selman BOZKUR, uzun yıllar, örgütün Avrupa’daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü. Mahmur’da görevlendirilmeden önce Irak’ın kuzeyinde örgütün illegal para trafiğini yönetti.

Son olarak, Kandil alanında sıkışan PKK/KCK’nın, Mahmur’a ağırlık vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu’na getirildi.

Yapılan istihbari analizlerde, PKK/KCK’nın Mahmur Kampı’na Kandil kadar önem verdiği, mülteci kampı adı altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği/yetiştirdiği belirlendi.

Yapılan çalışmalar sonrasında, Selman BOZKUR, gerçekleştirilen operasyonla, beraberindeki iki teröristle birlikte etkisiz hale getirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir