Serdar Ortaç: Devletin başına Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum

featured

Türk pop müziğinin sevilen şarkıcılarından Serdar Ortaç, Haber Global ekranında Buket Aydın’ın moderatörlüğünü yaptığı “Koltuk” programına konuk oldu. Ortaç, maddi destek aldığı için iktidara yakın olduğu iddiasına “Ben devletçi adamım. Devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum.” sözleriyle yanıt verdi.

Son dönemde iflas haberleri ve yaşadığı sağlık problemleriyle gündeme gelen Serdar Ortaç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla da biliniyor. Ünlü şarkıcı, aralarındaki bağı şöyle açıkladı:

“Devletin başına Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum”

Devlet olmazsa hiçbir şey olmaz. Ben devletçi bir adamım. Devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum. Tayyip Erdoğan varsa yine savunurum. Yarın başkası gelse onu da savunurum. Zamanında yaptım o hataları. Anladım devlet olmazsa biteriz.

“Tayyip ağabeyi kişilik olarak seviyorum”

Ama özel olarak sorarsanız… Ben Tayyip ağabeyi kişilik olarak seviyorum. Emine ablamı da… İnsanlıklarını gördüğüm için seviyorum. Kimse görmüyor ki atıp tutarlar. Yakın temasım oldu. Ama devletin başında falan diye değil. Bana ne kıyağı olacak. Devletin başında olduğu için seviyorum, bizi bir arada tuttuğu için seviyorum. Hatalarını kabul ettiği için seviyorum. Daha ne diyeyim ki.

“Muhalefette birinci Meral abla gelir”

Muhalefet partileriyle ilgili görüşlerini de açıklayıp favorisinin Meral Akşener olduğunu söyleyen Serdar Ortaç şu ifadeleri kullandı:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nu da seviyorum. İnsan olarak onunla da tanışıyorum. Ekibini de seviyorum o da yapmak istiyor bir şeyler. Sıraya soksam Meral Hanım birinci gelir. Mansur Yavaş 2’inci gelir. Kemal Bey 3, Ekrem Bey 4, Ali bey 5’inci gelir. Ahmet Davutoğlu 6’ıncı gelir. Selahattin Bey 7’inci gelir. Ama 1’inci Meral abla gelir.

İş adamlarından birini isterim. Çünkü işletmeyi yönetmeyi biliyorlar. Muharrem ağabeyi de isterim. Alternatif diyorsun ya, yarın bir gün Allah korusun hükümet değişirse, bir şey olursa…

“Ekrem Bey tecrübesiz”

Ekrem Bey şimdi genç, tecrübesi az. Devlet yönetecek. Birkaç sene tecrübe edinirse baba gibi yapar bu işi. Basit işler değil bunlar. Bence Tayyip baba alır ama Meral hanım da çok az farkla alır yani. 1 milyon kişiyle falan arada o kadar fark kalır ama Tayyip baba alır.”

İşte Serdar Ortaç’ın Haber Global’de katıldığı “Koltuk” programı…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir