Sibel Demirci Erdem kimdir nereli kaç yaşında?

featured

Habertürk TV’de yaşanan MHP krizinin ardından kanalın istifa eden Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in yerine Show TV Ankara Temsilcisi Sibel Demirci Erdem getirildi. Peki Sibel Demirci Erdem kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Sibel Demirci’nin biyografisi…

Habertürk TV’deki MHP krizi, kanalda üst düzey ayrılıklara sebep oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni anayasayla ilgili açıklamalarının haberi verilirken Para Gündem programının sunucusu Ebru Baki’nin tavırları, MHP’den tepki çekmişti. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, başarılı sunucuya Twitter hesabından “art niyetli, sözde gazeteci, çirkin, çirkef” gibi sert ifadeler kullanarak yüklenmişti.

Yönter’in açıklamalarına yanıt, Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’den geldi. Canlı yayında programdaki partneri Ebru Baki’yi savunan Aydemir, paylaşılan mesajı aynen MHP’li Yönter’e iade etti. “Sen benim kardeşimsin burada işi beraber yürütüyoruz. Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar. Senin sahip çıkılmaya ihtiyacın yok ama şunu söylemek istiyorum. Bunu misliyle iade ediyorum” diyen Aydemir, hem Yönter’i ve MHP’yi özür dilemeye davet etmişti.

Bülent Aydemir’in sözleri krizi daha da derinleştirdi. Önce MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir açıklama yapıp, “Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz?” sözleriyle Aydemir’e yüklendi. Ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “#HabertürkTvİzlemiyorum” paylaşımında bulundu.

BÜLENT AYDEMİR VE KÜRŞAD OĞUZ İSTİFA ETTİ

Yaşananların ardından Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Kürşad Oğuz ile Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir görevlerinden istifa etti. Bülent Aydemir’in yerine Show TV Ankara Temsilciliği görevini de üstlenen Sibel Demirci Erdem atandı. Söz konusu atanmadan sonra günün en çok merak edilen isimlerinden biri Sibel Demirci oldu. Peki Habertürk TV’nin yeni Ankara Temsilcisi Sibel Demirci Erdem kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

SİBEL DEMİRCİ ERDEM KİMDİR?

Gazeteci Sibel Demirci Erdem 1974 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Gazetecilik kariyerine 1997’de adım atan Erdem, 2011 yılında Al Jazeera Türk’te muhabirlik yaptı.

2015’in temmuz ayında Ciner Yayın Holding bünyesindeki Habertürk TV kadrosuna katıldı ve burada muhabir olarak çalıştı. Daha sonra aynı yayın grubuna bağlı Show TV kanalının Ankara Temsilciliği görevine atandı.

Bülent Aydemir’in istifasından sonra Habertürk ve Show TV Ankara temsilcilikleri birleştirildi. Sibel Demirci Erdem Show TV’deki görevine devam ederken Bülent Aydemir’in koltuğuna da oturdu.

(Habertürk ve Show TV Ankara Temsilcisi Sibel Demirci Erdem)

Sibel Demirci Erdem’in Twitter hesabını görmek için tıklayınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir