Tekirdağ okullar tatil mi? Tekirdağ Valiliği’nden son dakika açıklama geldi

Lodos ve fırtınanın etkili olduğu olduğu Tekirdağ'da öğrenciler okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki 30 Kasım Salı günü Tekirdağ'da okullar tatil mi? Tekirdağ okullar tatil mi? İşte Tekirdağ Valiliği son dakika açıklaması...

featured

Tekirdağ okullar tatil mi? İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale’de kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle yüz yüze eğitim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı. Tekirdağ Valiliği’nden de lodos açıklaması geldi. Peki Tekirdağ’da yarın okullar tatil edilecek mi, son dakika gelişmesi…

KOCAELİ’NDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Yavuz sosyal medyadan “Olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle İlimiz genelinde eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır” açıklaması yaptı.

BİR TATİL HABERİ DE SAKARYA’DAN GELDİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle yüz yüze eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurarak, “Sevgili hemşehrilerim, ilimizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden hava koşulları ve lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

BURSA VE YALOVA’DA EĞİTİME ARA VERDİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat yapmış olduğu açıklamada, “Kıymetli Bursalı hemşehrilerim; hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle; bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yalova Valiliği’nden de eğitime ara verilmesiyle ilgili olarak şu açıklama yapıldı: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre;  ilimiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve lodosun (yarın) 30 Kasım 2021 Salı   gününde de devam edeceği bildirilmiştir.

Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü bir günlük ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engellilerimiz, hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.”

ÇANAKKALE VE BALIKESİR’DE OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Çanakkale Valiliği‘nden yapılan açıklamada: “İlimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım 2021 Salı günü 1(bir) gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir.” denildi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak yapmış olduğu duyuruda, “Sevgili vatandaşlarımız, ilimiz genelinde etkisini sürdüren kuvvetli fırtınanın neden olabileceği olumsuz durumlar göz önüne alınarak 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle bütün ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ve hamile personelimiz bir gün izinli sayılacaktır. Lütfen tedbirli olalım! Anaokulları, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

TEKİRDAĞ OKULLAR YARIN TATİL Mİ?

Tekirdağ Valiliği şiddetli lodos fırtınası nedeniyle açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteorolojiden alınan verilere göre bugün İlimizde yaşanan olumsuz hava koşullarının yarın da (30 Kasım 2021 Salı günü) devam edeceği anlaşılmıştır.. Tekirdağ’da görev yapan bazı kamu görevlileri ile öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için; resmi-özel tüm okullar, Halk Eğitim Merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, her türlü kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine Valiliğimizce 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

İlimizdeki Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan personelimiz ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın belirlenen aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır.
Değerli Tekirdağ’lı hemşehrilerimizin dikkatine sunulur.”

Tekirdağ Valiliği 30 Kasım 2021 günü bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime ara 1 gün süre ile ara verildiğini açıkladı.

TIKLAYINIZ>> Valilik açıkladı: Lodos nedeniyle İstanbul’da yüz yüze eğitime yarın ara verildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir