WhatsApp masaüstüne görüntülü konuşma özelliği geldi

featured

WhatsApp tarafından perşembe günü yapılan açıklamaya göre masaüstü uygulamasına sesli ve görüntülü arama özelliği getirildiği, gizli ve güvenli bir şekilde görüşmelerin yapılabileceği aktarıldı.

Şirketin açıklamasında ister iş ister aile görüşmeleri olsun, eller kullanılmadan büyük ekranda rahatça konuşabilme özgürlüğü sağlandığı ve hem yatay hem dikey formatta görüşmelerin yapılabileceği bildirildi. Özellikle son aylarda gündeme gelen ve sıkça eleştirilen WhatsApp gizlilik politikaları nedeniyle masaüstü sürümündeki yeni özellik için sesli ve görüntülü aramaların uçtan uca şifrelendiği, ister bilgisayar ister telefondan yapılan aramaların şirket tarafından dinlenemediği ve görülemediği açıklandı.

Pandemi döneminin getirdiği yeni şartlar karşısında özellikle kurumsal alandaki kullanımı ile müthiş bir başarı yakalayan Zoom ve Google Meet gibi video konferans özellikli uygulamalardan sonra WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına benzer özellikleri getirmesi beklenen bir durumdu ancak bu iki uygulama ile rekabet edebilmesi şimdilik kuşkulu görünüyor.

Grup konuşmaları yapılabilecek mi?

WhatsApp masaüstü uygulamasında öncelikle bire bir görüşmeler için sesli ve görüntülü konuşma özelliğini sunacağını, ilerleyen zamanlarda ise grup görüşmeleri için kapsamın genişletileceğini açıkladı.

Hangi işletim sistemleri yararlanacak?

WhatsApp’ın açıklamasında, hem Windows hem de Mac bilgisayarlar için masaüstü uygulamasının indirilebileceğini belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir