Ziraat Bankası’nı bırakan Hüseyin Aydın kabine yolcusu

featured

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yarın düzenlenecek toplantıyla görevini devredecek. Külliyeye yakınlığıyla tanınan Hüseyin Aydın’ın ismi yeni oluşturulacak kabine için geçiyor.

Merkez Bankası değişikliğinin ardından dövizde yaşanan dalgalanmayla birlikte ekonomide önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ziraat Bankası’nın tepe ismi Hüseyin Aydın görevinden ayrılıyor. Konuyla ilgili Oda TV‘ye açıklama yapan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bankadaki görevinin yanı sıra Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini de bırakacağını belirtti.

“İstifa etmiyorum fakat yarınki yönetim kurulu toplantısında görevimi başka bir arkadaşa devredeceğim. Olağan bir süreç” diyen Aydın, yeni göreviyle ilgili konuda ilerleyen günlerde açıklama yapılacağını söylemekle yetindi.

Ziraat Bankası’ndan istifa iddialarına yalanlama

“15.07.2011 tarihinden itibaren Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak görev yapma olan Sayın Hüseyin Aydın, 26.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel kurulda görevini devredecektir. Genel müdürlük görevinden istifaen ayrılması söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Hüseyin Aydın kimdir?

Hüseyin Aydın 1959 senesinde Artvin’in Borçka ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Fakültesi’nde tamamladı. Mesleki kariyerine kamu bankası olan Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Ziraat Bankası’nda çeşitli görevlerde bulunmasının ardından 28.03.2003-13.04.2005 tarihleri arasında Halk Bankası Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve 28.04.2004-12.11.2004 tarihleri arasında Mülga Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 14.04.2005-31.05.2005 tarihleri arasında Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Aydın, 31.05.2005 tarihinde Halk Bankası Genel Müdürü oldu. 15.07.2011 tarihi itibariyle Ziraat Bankası Genel Müdürü olarak göreve başlayan Aydın, Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir