Akıllı Çavuş kimdir? akillicavus twitter hesabı Sedat Peker tarafından mı yönetiliyor? akillicavus hesabı kapatıldı

Akıllı Çavuş kimdir? Akıllı Çavuş twitter hesabı kime ait, arkasında Sedat Peker mi var? İşte ayrıntılar...

featured

Akıllı Çavuş kimdir sorusunun yanıtı son günlerde merak ediliyor. Twitter’da Akıllı Çavuş ( @AkilliCavus ) isimli profilden yapılan paylaşımlar gündeme oturmuş durumda. Söz konusu hesaptan, AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci ile ilgili birtakım iddialar ve paylaşımlarda bulunuluyor.

TIKLAYINIZ >> Mücahit Birinci kimdir? | Avukat Mücahit Birinci nereli, kaç yaşında?

Peki Akıllı Çavuş kimdir? Akıllı Çavuş twitter hesabı kime ait, gerçek adı ne? Sedat Peker ile bağlantısı var mı? İşte ayrıntılar…

TWİTTER’DAKİ AKILLI ÇAVUŞ KİMDİR?

Akıllı Çavuş (@AkilliCavus) Kasım 2021 tarihinde açılan bir hesap ve takipçi sayısı kısa sürede 25 bini geçti.

Bu hesap üzerinden AK Parti MKYK Üyesi Avukat Mücahit Birinci hakkında bazı iddialar gündeme getiriliyor. Özellikle Mücahit Birinci’ye ait olduğu iddia edilen müstehcen Whatsapp yazışmaları ve Birinci’ye ait bazı fotoğraflar paylaşılıyor.

Yine Mücahit Birinci tarafından kayıt edildiği ve Cumhurbaşkanlığı’na ait resmi evrakların semaver tutuşturmak için yakıldığı iddia edilen videolar mevcut.

Mücahit Birinci ise Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda ilgili hesap için şikayetçi olduğunu ve işlem başlatıldığını şu sözlerle aktardı:

“Bu haysiyetsiz alçakların hakkımızda yaptıkları tamamen iftira niteliğindeki uydurma haysiyet cellatlığının hesabını verecekler.”

“Alçakları hoplatmaya devam edeceğiz. Fetö, DHKPC, PKK… Nasıl haysiyetsiz saldırı yaparlarsa yapsınlar, simetrik ve asimetrik, anladıkları dilden mücadeleye devam edeceğiz. Bu alçak iftiralarla ilgili hukuk ve emniyet noktasında gereğini yapıyoruz ve yapacağız.”

“Şöyle paylaşalım… Akıllı Çavuş. Suç dosyan kabarık. Şimdi sizin ekibi çökertecek devlet var. Cıss olacak sana bir daha kimse hakkında üretim işlerine giremeyeceksin. :)”

“Bu arada o haysiyetsiz kurguları paylaşanların, tweetlerimin altına atanların, telefon numaramı sürekli arayanların tamamı hakkında yasal işlem başlatıldı. Hiçkimseyi atlamadım. Telefonumu aramak nedir yahu alçak FETÖcüler. Amerikadan arıyorsunuz.”

Bilindiği üzere Sedat Peker siyasi paylaşımlar yapamıyor. Hem bu sebeple hem de Twitter kurallarını ihlal edebilecek içerikler yayınlayabilmek amacıyla alternatif olarak Deli Çavuş isimli Twitter hesabını kullanıyor. Akıllı Çavuş isminin de buradan esinlenilerek ortaya çıktığı anlaşılıyor. Ancak kesin olan bir şey var ki bu hesabın Sedat Peker ile ilişkisinin olup olmadığı henüz bilinmiyor.

AKILLI ÇAVUŞ TWİTTER HESABI KAPATILDI

Akıllı Çavuş hesabı 25/11/2021 tarihinde akşam saatlerinde Twitter kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle askıya alındı.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir