Ayşıl ne demek? Ayşıl TDK sözlük anlamı nedir? Ayşıl ismi ne anlama geliyor?

Ayşıl isminin anlamı merak ediliyor. Peki Ayşıl ne demek? Ayşıl isminin TDK sözlük anlamı nedir? İşte tüm detaylar...

featured

Survivor’a yedeklerden katılan yarışmacılardan Ayşıl Özaslan’ın ismi merak konusu oldu. Peki Ayşıl ne demek? Ayşıl ismi ne anlama geliyor? Ayşıl’ın TDK sözlüğündeki anlamı nedir? Tüm detaylar haberimizde…

TV8 ekranlarında büyük ilgiyle izlenen Survivor All Star’ın yarışmacı kadrosuna yedeklerden yeni bir isim katıldı. Yarışmaya daha önce 2007 yılında katılan Ayşıl Özaslan, 15 yıl aranın ardından Survivor macerasına dahil oldu. 2007 yılında finalde kaybeden Ayşıl’ın ismi izleyicilerin dikkatini çekti. Pek çok kişi ‘Ayşıl ne demek?’ sorusunun cevabını aramaya başladı.

Ayşıl isminin sözlük anlamı merak ediliyor

Ayşıl kelimesi, doğacak çocuklarına isim arayan anne ve babalar tarafından da araştırılan bir isim. Bu isim daha çok kız çocukları için tercih ediliyor. Birçok aile, çocuklarına vereceği ismin manasını, kökenini, Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini araştırıyor.

AYŞIL NE DEMEK?

Türk Dil Kurumu‘na (TDK) göre Ayşıl kelimesinin bir karşılığı bulunmuyor. Ancak halk arasında Ayşıl kelimesi ‘ay gibi ışıl ışıl, parlak‘ manasına gelmektedir. Ayşıl kelimesi Kuran’da da geçmiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir