Düşkün Abdülkadir kimdir, nereli kaç yaşında? Sedat Peker kime düşkün Abdulkadir diyor? Düşkün ne demek?

featured

Sedat Peker’in bahsettiği düşkün Abdülkadir kimdir, nereli, kaç yaşında, gerçek adı ne? Sedat Peker’in 8. ve 9. videoda kime düşkün Abdülkadir diyor? Sedat Peker kime düşkün Abdülkadir diyor? Düşkün ne demek? İşte tüm ayrıntılar…

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, haftalardır yayınladığı videolarla Türkiye’nin gündemine damga vuran açıklamalarda bulunuyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan derin devletin başı olarak nitelendirdiği eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a kadar pek çok kişi hakkında birtakım iddialarda bulunuyor.

Sedat Peker’in videolarında bahsettiği isimlerden biri de düşkün Abdülkadir isimli kişi. Peki Düşkün Abdülkadir kimdir? Sedat Peker kime düşkün Abdülkadir diyor? Sedat Peker’in 8. ve 9. videoda bahsettiği düşkün kim? İşte yanıtı…

DÜŞKÜN ABDÜLKADİR KİMDİR?

Sedat Peker’in bahsettiği Düşkün Abdülkadir, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi‘nin ta kendisidir. Peker, Abdülkadir Selvi’nin hükümetten kendisine verilen bilgileri “kulis bilgisi” diye yazdığını söyleyip, onu ısmarlama haber yapmakla suçluyordu. Kendisinin aslında gazetecilik başarısı olmadığını, elindeki tüm bilgilerin hükümet yetkilileri tarafından sızdırıldığını iddia ediyor.

Düşkün Abdülkadir kimdir, nereli kaç yaşında? Sedat Peker kime düşkün Abdulkadir diyor?
(Sedat Peker’in Düşkün Abdülkadir diye bahsettiği gazeteci Abdülkadir Selvi)

DÜŞKÜN NE DEMEK, ANLAMI NE?

Türk Dil Kurumuna (TDK) göre düşkün kelimesinin birkaç anlamı bulunuyor. Bunlardan birincisi; bir şeye kendini aşırı vermiş olan, çok bağlı, âşıklı, tutkun. İkincisi; yoksulluk sebebiyle mutluluk ve refahını yitirmiş, geçim sıkıntısına düşmüş anlamında kullanılıyor. Düşkün kelimesinin en dikkat çekici anlamlarından biri de; değer ve onurunu yitirmiş, kötü yola düşmüş, ahlaksız.

ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR? ABDULKADİR SELVİ ALEVİ Mİ?

Abdulkadir Selvi 1964’te Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Sivas’ta tamamlayıp üniversite eğitimi için Ankara’nın yolunu tuttu. Gazi Üniversitesi Metalurji bölümünde okudu. Ancak okuduğu bölümle alakası olmayan gazeteciliğe merak sardı. Okul yıllarında gazete ve dergilerde editör olarak çalıştı. Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde görev yaptı.

1992-2000 yılları arasında yayın yapan HBB TV’de muhabir olarak başladığı görevinde haber müdürlüğüne kadar yükseldi. Aynı kanalda ‘Polita Gündemi’ adıyla bir program sundu. Abdülkadir Selvi’nin duraklarından biri de Yeni Şafak gazetesi oldu. 2001 yılında Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilciliğine getirildi. 2016 yılında ise Türk basınının amiral gemisi Hürriyet gazetesine transfer oldu. Hala gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına: Alperen“, “Ateşten Yıllar: Siyasette Said Nursi Tartışması“, “İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek” adlı 3 kitabı bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Abdulkadir Selvi, muhalif yayın çizgisiyle bilinen Evrensel gazetesinin karikatüristi Sefer Selvi ile kuzendir. Sefer Selvi’nin hükümeti eleştiren çizimlerinin aksine Abdulkadir Selvi’nin hükümete yakın çizgide olması, pek çok kişiyi şaşkınlığa uğratıyor. Sedat Peker Abdulkadir Selvi’nin alevi olduğunu da belirtiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir