Elon Musk: Mars’a gidenler muhtemelen ölecek

featured

SpaceX CEO’su Elon Musk, Mars’a yönelik insanlı görevlerle ilgili ürkütücü bir iddiada bulunarak, kızıl gezegene gönderilecek ilk insanların muhtemelen hayatlarını kaybedeceğini söyledi.

SpaceX’in sahibi Musk, uzay çalışmalarında çığır açan yeni roket tasarımlarıyla, önce deniz platformuna sonra da kara platformuna dikey iniş yapabilen roketler sayesinde tekrar kullanılabilirlik sağlamış ve bir ilke imza atmıştı.

Milyarder iş adamının uzaya yönelik birçok çalışması bulunsa da Mars ile ilgili hayallerini hemen herkes biliyor. Keza birçok bilim insanının ve özellikle NASA’nın en büyük hedefi Mars’a insanoğlunun ayak basması. Buna yönelik geçtiğimiz dönemde NASA’nın Perseverance uzay aracı Mars’a iniş yapmıştı ve burada numune toplayarak keşif araştırmasına devam ediyor.

İşte bu tip görevlerin sağlayacağı bilgiler ışığında kızıl gezegene 2030 yılında insanlı görevler yapılması planlanıyor. Bunun bir adım ötesi ve asıl hedef ise Mars’ta bir koloni kurmak üzerine. Elon Musk da bu amaç doğrultusunda en fazla çaba harcayan ve yatırım yapan kişilerin başında geliyor. Ancak milyarder iş adamı son verdiği demeçte Mars’a gidecek ilk insanların büyük olasılıkla öleceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir