Feyza Öznur kimdir, nereli kaç yaşında? Hilal Kaplan’ın yardımcısı Feyza Öznur kim?

featured

Sedat Peker’in son yayınladığı videoda adı geçen Pelikancıların başı Hilal Kaplan’ın yardımcısı Feyza Öznur, vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Feyza Öznur kimdir, nereli, kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde…

Feyza Öznur sosyal medyada günün en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Son dönemde yayınladığı videolarla AK Parti hükümetine yönelik önemli iddialarda bulunan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AK Parti Milletvekili Tolga Ağar hakkında sert ifadeler kullanan; medya sektöründen ise başta Pelikancılar olmak üzere Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi ile Habertürk’ten Veyis Ateş hakkında ifşalarda bulunan Sedat Peker, son olarak “Feyza Öznur” isimli bir kişiden bahsetti.

Sosyal medya hesaplarından yeni bir video paylaşan Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeninin kocası ve aynı zamanda Lazoil isimli petrol firmasının patronu Serdar Ekşi ile yaptığı Facetime görüşmesinin kayıtlarını yayınladı. Karakolda milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın karakolda dövülme hikayesi ve Suriye giden TIR’lardaki silahlarla ilgili çarpıcı iddiaların yer aldığı videoda Peker, Pelikan grubuna da tepkisini dile getirdi.

Serdar Ekşi, görüşmede Sedat Peker’e Hilal Kaplan’ın yardımcısı olarak tanıttığı Feyza Öznur‘un kendisini aradığını söyleyip “Hatta seni de Twitter’dan takip ediyor” diyor ve Pelikan grubunun Mehmet Ağar’dan nefret ettiğini dile getiriyor. Sedat Peker de bu görüşe karşı çıkıp Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ı AK Parti’ye Turkuvaz Medya Grubu sahibi Serhat Albayrak ve kardeşi Berat Albayrak’ın soktuğunu savunuyor.

Yayınlanan bu video sonrası Feyza Öznur’un kim olduğu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Feyza Öznur da iddialarla ilgili bir açıklama yayınladı.

FEYZA ÖZNUR KİMDİR?

Feyza Öznur 26 Nisan 1993 yılında dünyaya geldi. Aslen Konyalıdır. Şu anda Radyo Televizyon ve Medya üzerine master yapıyor. Kendisini içerik üreticisi olarak tanımlıyor. Türkiye’de siyasi açıdan takıntılı gördüğü kişilerin hicvini ve ironisini yaptığını belirtiyor. Yaklaşık bir senedir bu işin içinde olduğunu söylüyor.

2018 yılındaki başkanlık seçimine kadar sosyal medyada çok aktif olmadığına dikkat çeken Öznur, o dönem çektiği ironi videolarının AK Parti camiası tarafından anlaşılmadığını ve linçe maruz kaldığını açıklıyor. Herhangi bir ekibi olmadığını, yayınladığı videoları tek başına çektiğini söyleyen Öznur, herhangi bir siyasi parti tarafından maddi anlamda destek görmediğini vurguluyor. AK Parti’ye yakınlığını gizlemeyen Öznur, sol görüşü ve muhalefeti mizahi yolla eleştirdiği videolarını herhangi bir maddi karşılık beklemeden çektiğini dile getiriyor.

FEYZA ÖZNUR’DAN SEDAT PEKER’E YANIT GELDİ

Sedat Peker’in yayınladığı videoda adı geçen Feyza Öznur, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Malum videoda Serdar Ekşioğlu’nun dediği gibi ona ben ulaşmadım. Kendisi beni aradı. Bahsi geçen kişilerle hiçbir irtibatım olmadığı gibi bir hukukumuzun olmadığını da kendisine ilettim. İsmimin böyle çirkin bir konuda geçmesinden son derece rahatsızım.”

Öznur açıklamasında böyle dedi ancak bahsi geçen kişilerle irtibatının olmadığı iddiasını çürütecek bir fotoğraf sosyal medyada yayıldı. Öznur’un, Pelikan grubunun başı olduğu öne sürülen gazeteci Hilal Kaplan ile yan yana fotoğrafı ortaya çıktı. Hilal Kaplan’ın, 4 Ocak 2020’de Feyza Öznur ile uçakta yan yana çekilmiş fotoğrafını paylaşıp “Şahane bir yol arkadaşım var” ifadesini kullanması dikkat çekiyor.

(Hilal Kaplan ile Feyza Öznur aynı fotoğraf karesinde)

Feyza Öznur’un Instagram hesabında ise Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak ile beraberken çektirdiği fotoğraf da bulunuyor.

Feyza Öznur kimdir, nereli kaç yaşında? Hilal Kaplan'ın yardımcısı Feyza Öznur kim?
Feyza Öznur (solda), Esra Albayrak (sağda)

Hilal Kaplan da organize suç örgütü suçlamasıyla aranan Sedat Peker ve Lazoil’in sahibi Serdar Ekşioğlu’nun iddialarına şu sözlerle cevap verip mahkemede hesaplaşacaklarının altını çizdi:

“Organize iftira saldırısı üzerine desteklerini iletmek üzere arayan başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Sosyal medyadan desteklerini esirgemeyen dostlara da selam ediyorum. Son söz: Serdar Ekşi ile mahkemede hesaplaşacağız.”

Sedat Peker’e Hilal Kaplan ile arasının iyi olduğunu anlatan Serdar Ekşioğlu’nun, 2019 yılında kendisini engellediği gerekçesiyle Kaplan’a yolladığı mesaj da arşivden çıkarılanlar arasında yer aldı. Ekşioğlu’nun mesajında şöyle yazıyor:

“Eski hesabımı da engellemişti. Bu hesaptan Hilal Kaplan ile alakalı tek tweet bile atmadım. Nasıl kinlenmişsin ki bana yeni hesabımı bulup direkt engeli basmışsın ablacım. Çok ayıp.”

(Sedat Peker’e Hilal Kaplan ile arasının iyi olduğunu anlatan Serdar Ekşioğlu’nun 2019 yılında kendisini engellediğini söyleyip Kaplan’a attığı mesaj)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir