Gamze Pamuk Ateşli kimdir? Hukukçu Gamze Pamuk Ateşli nereli, kaç yaşında?

featured

Halk TV’de yayınlanan Açıkça programının konuklarından hukukçu Gamze Pamuk Ateşli, yorumlarıyla izleyicilerin dikkatini çekti. Peki Gamze Pamuk Ateşli kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Gamze Pamuk Ateşli’nin biyografisi ve siyasi kariyeriyle ilgili ayrıntılar…

Son dönemde televizyon ekranlarındaki tartışma programı ve açık oturumlarda sıkça boy gösteren genç hukukçu Gamze Pamuk Ateşli, bu programlardaki görüş ve yorumlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ateşli son olarak Halk TV’de Gökmen Karadağ’ın sunumuyla ekrana gelen Açıkça programında konuk olarak yer aldı. Peki hukukçu Gamze Pamuk Ateşli kimdir, nereli, kaç yaşında?

(Gamze Pamuk Ateşli’nin Halk TV’de katıldığı bir program)

Gamze Pamuk Ateşli kimdir?

Gamze Pamuk Ateşli, 1994 yılında Bursa‘da dünyaya geldi. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ni bitirdi. 2016 senesinden beri Bursa Barosu’nda serbest avukatlık yaptı. 2017’de Anadolu Üniversitesi‘nde açık öğretimden Sosyoloji bölümünü okumaya başladı. 2016’dan beri Bursa Barosu’nda Çocuk Hakları Merkezi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Gamze Pamuk Ateşli aynı zamanda Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAV) üyesidir. Çocuk haklarına ilişkin projelerde yer alıp eğitimler verdi. Denge ve Denetleme Ağı‘nda 2015-17 senelerinde ağ temsilcisi görevini üstlendi. Yerel ve ulusal basında zaman zaman çocuk haklarıyla ilgili köşe yazıları yazdı. Düşünce isimli edebiyat dergisinde de yazılar yazan Ateşli, daha sonra siyasete yöneldi.

2017 yılında avukat Semih Ateşli ile dünyaevine girdi.

Gamze Pamuk Ateşli’nin Siyasi Hayatı

Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) üye olan Gamze Pamuk Ateşli, 2016’da Bursa’nın Osmangazi ilçesinde CHP Gençlik Kolu Başkanı seçildi. 3-4 Şubat 2018 tarihindeki 36’ncı CHP Kurultayı’nda Parti Meclisi üyesi oldu.

2018 yılının Mart ayında Kemal Kılıçaroğlu tarafından CHP’nin Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığında MYK Yardımcısı olarak görevlendirildi. Bir ay sonra ise CHP Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Genel Başkan Yardımcılığında MYK yardımcılığına atandı. 24 Haziran 2018’de Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkanlığa taşıyan seçim ile 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Genel Merkezi Avukat Örgütlenme Sorumlusu görevini yürüttü.

Gamze Pamuk Ateşli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) üyesi olup Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gönüllüsüdür.

https://youtube.com/watch?v=q8PoJ29Edfo

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir