Gülbin Tosun kimdir nereli kaç yaşında?

featured

Fox Ana Haber spikeri Gülbin Tosun kimdir? Fox TV’de hafta sonu ana haber bültenini sunan Gülbin Tosun nereli, kaç yaşında? İşte Gülbin Tosun’un biyografisi…

Fox Ana Haber’in hafta sonu sunucusu Gülbin Tosun, ekran başındaki izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Gülbin Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Gülbin Tosun’un biyografisi hakkında tüm ayrıntılar…

Gülbin Tosun kimdir nereli kaç yaşında?

Ekranların sevilen haber spikeri Gülbin Tosun, 1977 senesinde İstanbul‘da dünyaya gözlerini açtı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlandı. Okuduğu dönemde en başarılı 5 öğrenci arasında yer aldı. Bu başarısı sebebiyle Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda (TRT) dönemin deneyimli spikerlerinden eğitim alma fırsatına erişti.

Gülbin Tosun habercilik kariyerine 1995 senesinde Kanal E ile adım attı. Türkiye’nin ilk haber kanalı olma özelliğini taşıyan Kanal E ekranlarında muhabirliğin yanı sıra haber spikerliği görevini de üstlendi.

Tosun’un bir sonraki durağı Türkiye’nin en önemli özel kanallarından birisi kabul edilen Show TV oldu. 1999 yılında bu kanala transfer oldu ve Reha Muhtar‘ın ekibinde yer aldı. Görevi süresince gece haberlerini hazırlayıp sunmakla meşguldü.

Ekrandaki başarısı fark edilen Gülbin Tosun, televizyon gazeteciliğinin önemli isimlerinden Tuncay Özkan ve Fatih Altaylı‘dan iş teklifi aldı. 2000 yılında Kanal D‘de sunuculuk yapmayı tercih etti.

İş hayatının yanı sıra eğitimine de devam eden Gülbin Tosun, 2001‘de İngiltere‘nin başkenti Londra‘ya yerleşti ve 2003 senesinde Londra School of Business Studies Marketing bölümünü bitirdi. Burada kaldığı süre boyunca hem Londra Türk Radyosu‘nda haber sundu, hem de dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan Reuters‘da stajını tamamladı. Ünlü sunucu akıcı İngilizcesini bu yıllara borçludur.

Yurt dışı macerasından sonra yeniden Türkiye’ye dönüş yapan Gülbin Tosun, bu defa SKY Türk kanalıyla izleyicilerin karşısına çıktı. 2006‘da kanalda işe başlayan başarılı sunucu, burada sabah haberlerini aktardı.

Fox Ana Haber Hafta Sonu sunucusu Gülbin Tosun

Gülbin Tosun’un son durağı ise 2007’de TGRT iken isim değiştiren Fox TV kanalı oldu. 2010 yılında Fox TV’ye transfer olan Tosun, yıllardır kanalın hafta sonu ana haber bültenini sunuyor. Ayrıca hafta içi ana haber bülteni sunucularının izinli olduğu günlerde de kamera karşısına geçiyor.

Gülbin Tosun; Fox TV’de İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ve son olarak Selçuk Tepeli gibi kanalın yorumu seven spikerlerinden alıştığımız sunumun tam tersini tercih ediyor. Haber sunarken öncesinde ya da sonrasında herhangi bir yorumda bulunmuyor, izleyiciyi yönlendirmiyor, yalnızca haber metnini okuyor. Deneyimli sunucu yine de reyting sonuçlarındaki başarısıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Zaman zaman haber bültenini gözlükle sunan Gülbin Tosun, sık sık değiştirdiği imajı ve şık giyimiyle de ilgi odağı olmayı başarıyor.

Gülbin Tosun evli mi?

Gülbin Tosun’un izleyici kitlesinin bir kısmı, başarılı sunucunun özel hayatını da merak ediyor. “Gülbin Tosun evli mi?” diye merak edenlerin sayısı bir hayli fazla.

Gülbin Tosun takvimler 29 Ekim 2011 tarihini gösterdiğinde Demsa Grup sosyal medya direktörü Atıf Ünaldı ile dünya evine girdi. Ancak çiftin evliliği yalnızca 2 yıl sürdü. İkili, 2013 yılında yollarını ayırma kararı aldı ve boşandı.

(Gülbin Tosun ve eski eşi Atıf Ünaldı)

Gülbin ne demek? Gülbin’in anlamı ne?

Gülbin kelimesinin ne anlama geldiğini pek çok kişi merak ediyor. Gülbin ne demek? Gülbin isminin kökeni Farsçadan gelmektedir. Gülbin kelimesinin anlamıgül kökü“, “gül fidanı“, “gülün bittiği yer” manasındadır.

Instagram hesabı

Başarılı sunucu Gülbin Tosun’un Instagram hesabını görmek için tıklayınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir