Hercai setinde olay çıktı! Akın Akınözü’nden açıklama geldi

featured

Hercai dizisinin yıldız oyuncusu Akın Akınözü’nün, Midyat’taki çekimler sırasında sette olay çıkardığına yönelik haberler gündeme gelmişti. ‘Miran’ karakteriyle seyircinin karşısına çıkan yakışıklı oyuncunun sete gecikmesi sonucu birtakım olaylar yaşandığı dile getirilmişti. Akınözü yapmış olduğu açıklamada söz konusu iddiaları yalanladı.

Akın Akınözü, Mardin’de devam eden ‘Hercai’ dizisinde çekimlerine geç gittiği için ekip tarafından uyarılınca karavanını dağıtıp, seti terk ettiği iddialarına Instagram’dan cevap verdi.

Olayın kendisiyle ilgisinin olmadığını söyleyen oyuncu, “Tarafımca gerçekleştirilmediği halde bugün yaşandığı iddia edilen ve gerçekliği tamamıyla farklı yansıtılan olaya ilişkin kendime ve beni her daim sevenlerime saygımdan ötürü açıklama yapma zorunluluğunu hissetmiş bulunmaktayım” dedi.

Tehdit edildim, hakarete uğradım, şikayetçiyim

Akın Akınözü İnstagram hesabı üzerinde yaptığı açıklama şu şekilde:

“Şahsıma yönelik isnat edilen birçok asılsız iddiaya karşı bugüne kadar çok sevdiğim ve başarı ile yürütmeye çalıştığım mesleğimle anılmak istemem nedeniyle sessiz kalmayı tercih etmiştim.

Tarafımca gerçekleştirilmediği halde bugün yaşandığı iddia edilen ve gerçekliği tamamıyla farklı yansıtılan olaya ilişkin kendime ve beni her daim sevenlerime saygımdan ötürü açıklama yapma zorunluluğunu hissetmiş bulunmaktayım.

19/04/2021 tarihinde sahne öncesi hazırlık yapılma aşamasında karavan içerisinde bulunduğum esnada set sorumlusu tarafından benden kaynaklı olmayan gecikme sebebiyle şahsım hedef alınarak hakaret ve tehdit içeren sözler söylendi. Devamında şahıs tarafından karavanın dağıtılması ile devam eden ve fiziksel tehdide doğru giden davranışlar nedeniyle setten ayrılarak ‘Karavanı dağıtan ve şahsıma yönelik tehdit ve hakarette bulunan’ şahıs hakkında Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum.

Karavan dağıtılma eylemi tarafımca gerçekleştirilmediği gibi karavanı dağıtan şahıs hakkında adli birime başvurarak bizzat şikayet oldum.

Şahsımı yıpratmaya yönelik doğruyu yansıtmayan asılsız iddiaları ve özellikle bu durumdan yararlanmaya çalışan fırsatçıları sizlerin takdirine bırakıyorum.

Bu mevcut şartlar altında dahi sorumluluğum gereği sette çalışmalarıma devam ediyorum ve bu sebepten ötürü konuyla ilgili ancak şimdi gerekli açıklamada bulunabiliyorum. Saygılarımla” dedi.

Neler yaşanmıştı?

Sete geciktiği için ekip tarafından uyarılan ve uyarılar sonrası sinirlenen başrol oyuncusu Akın Akınözü seti birbirine kattı. Dizide Miran karakterine hayat veren Akınözü, iddia edilene göre yapım koordinatörünün de üzerine yürüdü.

Ekip tarafından araya girilerek zor sakinleştirilen ünlü oyuncu, kavganın ardından seti terk etti. Öte yandan seti terk etmesi nedeniyle çekimleri durduran ekip, Akınözü’nün sete gelmesini bekledi.

Ebru Şahin’in bu olayın gerçekleşmesinden sonra Akınözü’nü takipten çıkması gündem olmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir