Nadim Güç kimdir? Camdaki Kız yönetmeni Nadim Güç nereli kaç yaşında?

featured

Nadim Güç kimdir? Kanal D’de 8 Nisan Perşembe akşamı yayına başlayan Camdaki Kız dizisindeki bol zoom’lu çekim tekniği, izleyicilerin dizinin yönetmeninin kim olduğunu merak etmesine yol açtı. Peki Camdaki Kız yönetmeni Nadim Güç nereli kaç yaşında? İşte Nadim Güç hakkında merak edilenler…

Nadim Güç kimdir, nereli, kaç yaşında?

28 Şubat 1983‘te Malatya şehrinde dünyaya gözlerini açan Nadim Güç, henüz küçük yaşlarda ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı.

Ortaöğretimini Plevne Lisesi’nde tamamlayan Nadim Güç, yükseköğretimi ise Ankara’daki Gazi Üniversitesi‘nin İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okudu.

Kariyerine kısa film çekerek başlayan Nadim Güç, oyunculuk konusunda da yeteneklerini sergilemiştir. Menekşe ile Halil, Geniş Aile ve Tek Türkiye dizilerinin yanı sıra 2006’da çekilen Tünel isimli kısa film ile 2015’te gösterime giren Sol Şerit filminde oyuncu olarak boy gösterdi.

(Yönetmen Nadim Güç)

Bazı projeler için bestelediği özgün müziklerle de dikkat çeken Nadim Güç, tiyatro alanında da çeşitli çalışmalar yaptı.

2012 yılında Merhaba Hayat dizisinde “İkinci Yönetmen” olan Nadim Güç, daha sonra 2014 yılında Kaçak Gelinler, 2015 yılında Güllerin Savaşı, 2016 yılında Anne, 2016 yılında Oyunbozan dizisinde aynı görevi üstlendi.

Kısa film çalışmalarının yanında pek çok dizide yönetmenlik koltuğuna oturdu. Ayrıca çeşitli projelere Özgün müzikler besteleyip oyunculuk konusunda da faaliyetlerini sürdürüyor. Sinema, tiyatro ve müzik alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

Senaryosunu kendi yazıp kendi yönettiği kısa filmleri; Tünel (2006), Dört Duvar Saraybosna (2011), Yolculuk (2013), O Rüzgar (2014).

İkinci yönetmen olarak başladığı Anne dizisinde yönetmenliğe yükselen Nadim Güç, kariyerinde ilk kez bir dizide yönetmenlik yapma fırsatı buldu. Bir sonraki projesi ise Fox TV ekranlarında 2017-2020 yıllarında yayınlanan Kadın dizisi oldu ve dizinin yönetmenliğini yaptı.

Nadim Güç, son olarak Kanal D‘de 8 Nisan 2021 tarihinde yayına başlayan Camdaki Kız dizisinde yönetmen koltuğuna oturdu. Dizinin sahnelerinde sık sık zoom yapılmasıyla gündeme geldi ve eleştirilerin hedefi oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir