Sedat Peker Defne kim? Defne hanımın evinde kim kalp krizi geçirdi? | Sedat Peker hangi Defne’den bahsetti?

featured

Yayınladığı videolarla hükümetten önemli isimlere karşı adeta savaş açan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, son paylaşımlarıyla yine gündem oldu. Peker tweet’lerinde Defne Hanım diye birinden bahsetti. Peki Sedat Peker’in bahsettiği Defne kim? Sedat Peker Defne diyerek kimi kastetti?

Şimdilerde yurt dışında olan ve hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılmaya çalışılan, suç örgütü lideri Sedat Peker gündemi altüst etmeyi sürdürüyor. Yayınladığı videolarla başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, siyaset ve derin devlet konularında pek çok sırrı ifşa eden Sedat Peker, yeni iddialar gündeme getirdi.

SEDAT PEKER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BEKLEDİĞİNİ ALAMADI

Videolarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı saygısını ve sevgisini koruyan Sedat Peker, beklediği desteği kendisinden göremedi. Bugün AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu’nun yanında olduğunu açıkladı ve suç örgütü üyelerini Türkiye’ye getirip mahkum edeceklerini ilan etti.

Ardından AK Parti MYK toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, iddiaların hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski Başbakan Binali Yıldırım’ın yanında olduklarını açıkça ifade etti.

AK Parti cephesinden gelen bu açıklamaların ardından söz sırası Sedat Peker’e geçti. Sosyal medya platformu Twitter’daki hesabından açıklama yapan Sedat Peker, yine çok önemli bir sırrı gündeme getirdi. Peker, paylaşımında “Defne Hanım” diye birinden bahsetti. Şimdi herkes bu Defne’nin kim olduğunu merak ediyor.

Sedat Peker’in paylaşımları şöyle:

“Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!

Namussuzluk yapmayın, namussuzluk yapmayın. Benim anlatacaklarım dergilerde yazan gibi de olmaz, tüm detaylarıyla anlatırım. Namussuzluk yapmayın, adam gibi savaşın. Ben şehadet gömleğini giydim. Bundan sonrası ALLAH KERİM. LA GALİBE İLLALLAH!

Adam gibi savaşırsanız, mert bir düşmanla karşılaşacaksınız. Eğer şeytanlaşırsanız, dünyadaki en büyük şeytanla karşılaşacaksınız.

Sizin eski ortağınız FETÖ’cüler o an nezarette olan bir suçluyu tercüman diye kayıt yapıp o tecavüz dosyasını hazırladılar. Bu pazar ve sonralarında etlerinizi parça parça koparacağım. Rezil olacaksınız.”

SEDAT PEKER DEFNE DERKEN KİMİ KASTETTİ?

Sedat Peker Defne kim? sorusunun yanıtı aranıyor. Sedat Peker’in bahsettiği Defne kim?

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda öne çıkan isimlerden biri ünlü sunucu Defne Samyeli oldu. Pek çok Twitter kullanıcısı, Sedat Peker’in bahsettiği kişinin Defne Samyeli olabileceğini iddia etti. Ancak bu iddianın ömrü kısa oldu.

DEFNE SAMYELİ’DEN SEDAT PEKER’E ÇAĞRI

Adı kirli iddialara karıştırılmak istenen başarılı sunucu Defne Samyeli, adı zikredilmeye başlanınca hemen paylaşım yaptı ve Sedat Peker’e çağrı yapıp bahsettiği Defne’nin kim olduğunu açıklamasını istedi.

Defne Samyeli yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Ben o ‘Defne Hanım’ değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweet’lerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği ‘Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne’ler durduk yere zan altında kalmaz, iftiraya uğramaz.

Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an’ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kız kardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.”

SEDAT PEKER’DEN İKİNCİ DEFNE AÇIKLAMASI

Defne Samyeli’nin tepkisini gördüğünü belirten Sedat Peker, bahsettiği Defne’nin “Defne Samyeli” olmadığını açıklayıp kendisinden özür diledi. İşte Sedat Peker’in o paylaşımı:

“Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.”

DİĞER İDDİA: DEFNE JOY FOSTER

Sedat Peker’in paylaşımı sonrası Twitter’da ortaya atılan iddialardan biri de Defne Joy Foster oldu. Pek çok kişi, bahsedilen kişinin Defne Joy olabileceğini öne sürdü.

Sihirli Annem dizisiyle ünlenen oyuncu Defne Joy Foster, 2011 yılında henüz 35 yaşındayken şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti. Ölümünün arkasında FETÖ bağlantısı olabileceği iddiası da yıllarca dile getirilmişti.

(Defne Joy Foster neden öldü?)

Defne Joy neden öldü?

Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Nayman, kızıyla aynı evde bulunan gazeteci yazar Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın ambulansı geç çağırarak kızının ölümüne neden olduğu iddiasında bulunmuştu ancak polis raporunda desteklenmemişti. Defne Foster’ın Adli Tıp raporuna göre kesin ölüm nedeni, “Astım, alkol ve ilaçlar reaksiyon oluşturarak müşterek nedenle ölüme neden olmuş” olarak açıklanmıştı.

Sedat Peker’in yayınlayacağı yeni videolarda bahsettiği Defne’nin kim olduğunu açıklayıp açıklamayacağı merakla bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir