Telegram çöktü mü son dakika açıklama | Telegram kişiler gözükmüyor

Telegram çöktü mü? Telegram neden açılmıyor, kişiler neden gözükmüyor? İşte Telegram'da yaşanan sorunla ilgili son dakika açıklaması...

featured

Telegram çöktü mü? WhatsApp’taki erişim sorunu yaşayan kişiler bir diğer mesajlaşma uygulaması Telegram’a yöneldi. Ancak bazı kullanıcılar Telegram’da da birtakım sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Peki Telegram çöktü mü? Telegram neden açılmıyor? Telegram kişiler gözükmüyorsa ne yapmak lazım? İşte ayrıntılar…

TELEGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye’de akşam saatlerinde yaşanan internet sıkıntısı vatandaşları isyan ettirdi. WhatsApp, instagram ve Facebook’ta meydana gelen çökme, kullanıcıları alternatif sosyal medya mecralarına yöneltti. En çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarından biri de Telegram oldu.

Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcıları internet bağlantı sorunu yaşıyor. Gelen ilk bilgilere göre sorun özellikle Marmara ve Ege bölgelerinde etkili olurken, Akdeniz ve diğer bölgelerde benzer sıkıntılar yaşanıyor.

Telegram’da paylaşım yapan kullanıcı ve kanalların yorum kısımlarında zaman zaman sorun göze çarptı. Ayrıca Telegram kişi listesi gözükmeyen kişilerin şikayetleri de mevcut. Telegram’ın zaman zaman çökmesi, WhatsApp’a giremeyince bu platforma yönelen kullanıcıların oluşturduğu yoğunluktan kaynaklanıyor.

TELEGRAM NASIL İNDİRİLİR?

WhatsApp’taki gizlilik politikası dayatmasının yol açtığı tartışmalardan sonra popülerliğini artıran Telegram uygulamasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

TELEGRAM İNDİR (TIKLAYINIZ)

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından kuruldu.

Telegram ilk olarak ağustos 2013’te yayın hayatına başladı. Kullanıcılar birbirleri arasında metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı, sticker ve 2 GB’a kadar dosya paylaşabiliyor. Geliştiricileri ayrıca Kasım 2016’da Telegraph isminde, kullanıcıların çeşitli formattaki içerikler oluşturmalarını ve hikâye yazmalarını sağlayan bir uygulama hazırladı. Telegram 2021 yılı ocak ayında 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir