Ufka yolculuk sınavı ne zaman? Ufka yolculuk 2022 ne zaman? Ufka yolculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, son başvuru tarihi hangi gün?

Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk sınavının tarihi, sınavın soru ve cevap anahtarı, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih merak ediliyor. Peki Ufka Yolculuk sınavı ne zaman? Ufka yolculuk 2022 ne zaman? Ufka yolculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar haberimizde...

featured

Ufka yolculuk sınavı ne zaman diye merak edenler sınav tarihini araştırmaya başladı. Nakşıbendi Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen Server Yaşam Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığından izin alınarak okullarda düzenlenen “Ufka Yolculuk” adlı bilgi yarışmasına binlerce öğrenci katılıyor. Vakfın düzenlediği deneme sınavının ardından pek çok kişi online sınavlar ve sonuçlarının tarihini merak ediyor. Peki ufka yolculuk sınavı ne zaman? Ufka yolculuk 2022 ne zaman? Ufka Yolculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ufka yolculuk son başvuru tarihi hangi gün? İşte ayrıntılar…

Bu yıl “Sağlıklı Düşünmek” teması ile gerçekleşen yarışma, sorular için kaynak gösterilen kitaplar üzerinden 4 farklı kategoride gerçekleşecek. Ufka Yolculuk, herkesi okumaya ve yarışmaya davet ediyor.

Yarışmacıların kendilerini ölçmeleri ve ilk heyecanlarını gidermeleri için 2 Nisan’da gerçekleştirilen deneme sınavı puanlamayı etkilemeyecek. Ufka Yolculuk web sayfası üzerinden yapılan sınavın, soru ve cevapları ise yarışmacıların kendi hesaplarında yayınlanacaktır.

2022 UFKA YOLCULUK SINAVI NE ZAMAN?

Ufka yolculuk deneme sınavı 2 Nisan 2022 Cumartesi günü düzenleniyor. Adaylar saat 08.00-20.00 arasında sınava katılabilecek.

Birinci aşama olan online sınav 17 Nisan Pazar ve 18 Nisan Pazartesi günleri saat 08.00-20.00 arasında gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları 2 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00’de duyurulacak ve sıralamalar netleşecek.

İkinci aşama online sınav ise 22 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek. 23 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00’de sınav soruları ve cevapları erişime açılacak.

UFKA YOLCULUK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 Ufka Yolculuk sınav sonuçları 3 Haziran Cuma günü saat 20.00’de duyurulacak. İl Ödül gecesi 5 Haziran 2022 – 24 Temmuz 2022 tarihlerinde, Türkiye geneli ödül töreni ise 25 Haziran 2022 tarihinde düzenlenecek.

UFKA YOLCULUK SINAVINA NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Ufka Yolculuk sınav giriş ekranı için TIKLAYINIZ.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir