Umut Yertutan kimdir? Halk TV sunucusu Umut Yertutan kimdir nereli kaç yaşında?

featured

Halk TV sunucusu Umut Yertutan kimdir? Halk TV’de yayınlanan Perdenin Önü Arkası programının sunucusu Umut Yertutan kimdir? İşte Umut Yertutan’ın biyografisi…

Umut Yertutan kimdir? Halk TV‘nin yeni programlarından Perdenin Önü Arkası, her cuma saat 20.00’de ekrana geliyor. Programın sunuculuğunu deneyimli haberci Umut Yertutan yapıyor. Halk TV‘nin daimi izleyicileri, ekranda görmeye alışık olmadıkları Umut Yertutan ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Umut Yertutan kimdir? İşte ayrıntılar…

(Halk TV Ankara Haber Müdürü Umut Yertutan)

Halk TV sunucusu Umut Yertutan kimdir?

Yaşamında 50 yılı deviren Umut Yertutan, 1991-1995 yılları arasında Ankara’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde ön lisans bölümü olan Radyo Televizyon Gazeteciliği’ni bitirdi. Ardından University of California, Los Angeles’da eğitim gördü. Kariyerine 1994 senesinde Kanal 6 ile başladı. 1994-2002 arasındaki 8 yılda Kanal 6, CTV, BRT ve SykTürk kanallarında çalıştı. Umut Yertutan’ın bir sonraki durağı ATV oldu. 2003-2007 yılları arasında ATV’de muhabirlik yaptı. 2007 yılında Fox TV‘ye geçen Yertutan, Temmuz 2019’a kadar kanalın TBMM-Cumhurbaşkanlığı muhabiri görevini üstlendi.

Bir süredir ekrandan uzak kalan Umut Yertutan, Aralık 2020’de muhalif yayın çizgisiyle bilinen Halk TV‘ye transfer oldu ve hâlâ kanalda Ankara Haber Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca her cuma Halk TV’de gündemin değerlendirildiği “Perdenin Önü Arkası” programının moderatörlüğünü üstleniyor.

Umut Yertutan ayrıca; Gazeteciler Cemiyeti, Parlamento Muhabirleri Derneği ve Uluslararası Yabancı Basın Birliği üyesidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir