Spy x Family 3. sezon ne zaman çıkacak?

featured

“Spy x Family 3. sezon yayınlanacak mı?” Ünlü manga yazarı Tatsuya Endo tarafından 2019 yılında yayına başlayan Spy x Family, anime uyarlamasıyla da kısa sürede büyük yankı uyandırmıştı. Entrikalarla örülü, fantastik, eğlenceli ve politik unsurlar da barındıran Spy x Family, Japonya’da izlenme rekorları kırarken; dünya çapında da bir fenomen haline geldi. Dizinin ilgi çekici ve karmaşık hikayesi hayranları tarafından büyük bir keyifle izlendi ancak akıllarda tek bir soru kaldı. Spy x Family 3. sezonla karşımıza çıkacak mı?

Spy x Family 3. sezon ne zaman çıkacak?

Dünya genelindeki anime hayranları dizinin devam etmesi yönünde görüş bildirirken, konuyla ilgili çeşitli spekülasyonlar ortada dolaşıyor. Kimi çevreler dizinin devam edeceğini ileri sürerken, kimileri ise hikayenin bittiğini söylüyor. Hal böyle olunca herkesin kafası karışmış durumda. Peki gerçekte ne olacak?

Spy x Family 3. sezon olacak mı?

Kazuhiro Furuhashi tarafından yönetilen ve Kazuaki Shimada tarafından karakterleri tasarlanan dizi, 2022 yılının Nisan ayında 12 bölüm, Ekim ayında ise 13 bölüm olmak üzere 2 sezon şeklinde yayınlanmıştı. Spy x Family 3. Sezonuna dair hakim görüş, yeni sezonun olmayacağı yönünde. Çünkü anime serisinin ilerleyişi, mangadaki olay örgüsünü adım adım takip ediyor. Bundan dolayı hikayenin sonuna gelinmiş vaziyette. Yani şimdilik Spy × Family’nin 3. sezonu için herhangi bir tahmini yayın tarihi verilemiyor.

Elbette bu konudaki kilit isim, dizinin yönetmeni Kazuhiro Furuhashi. Eğer dizinin 3. Sezonu için çalışmaya karar verirse, yeni bölümleri görebiliriz. Ancak buradaki ana sorun, orijinal manga senaryosunun tükenmesinden dolayı hikayenin dışına çıkılmak zorunda kalınacak. Bu da riskli bir durum olacaktır.

Gözler bu kez hikayenin yazarı Tatsuya Endo’ya çevriliyor. Yeni bölümlerin gelmesi, yazarın manga serisini devam ettirmesine bağlı. Ancak bu da uzun zaman isteyen bir iş. Endo, Spy x Family için devam bölümleri yazmaya karar verse dahi, yeni manga bölümleri 2024’e kadar ancak yayınlanabilir. Üzerine Anime uyarlamasının yapımını da eklersek tarih epey uzayabilir. Bu nedenle, Spy x Family 3. sezonun yayınlanması en az iki ila üç yıl uzakta görülüyor.

Özetle kaynak materyalin tükenmiş olması nedeniyle 3. sezon için kesin bir yayın tarihi bulunmuyor ve Yazar Tatsuya Endo’nun dizinin 3. sezonu için çalışıp çalışmayacağı da belirsiz. Yine de videonun başında belirttiğimiz gibi, bazı çevreler anime serisinin devam edeceğine yönelik iddialarda bulunuyorlar. Bekleyip göreceğiz..

thumbnail
İlişkili Yazı
Stranger Things 5. sezon çıkacak mı?

Spy x Family: The Movie film versiyonu geliyor

Dizinin geleceği belirsizliğini korusa da, Spy x Family hayranları için bir de müjdeli haber verelim. Dizinin yapımcıları 18 Aralık 2022 tarihinde bir devam filmi üzerinde çalıştıklarını açıklamışlardı. İlk olarak Jump Festa 2023 kapsamında düzenlenen panelde duyurulan filmin, Tatsuya Endo’nun kaleme aldığı yeni bir hikâyeyi anlatacağı açıklandı. Üstelik Spy x Family: The Movie’de henüz manga ya da dizi bölümlerinde görmediğimiz yeni karakterlerle de tanışacağız. Detaylar henüz gizemini korusa da söylentiler 2023 bitmeden filmin Japonya’da vizyona gireceği yönünde.

Ayrıca popüler animenin müzikal versiyonu da yolda. 2023 baharında Tokyo’daki Imperial Theater’da prömiyer yapacak müzikalde bazı karakterleri ikişer, bazı karakterleri dörder oyuncu canlandıracağı belirtiliyor.           

32
mutlu
Mutlu
161
_zg_n
Üzgün
44
sinirli
Sinirli
9
_a_rm_
Şaşırmış
7
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir