Twitter “gönderiyi geri al” özelliğini araştırıyor

featured

Twitter’a gönderiyi geri al özelliği gelebilir. Sosyal medya devi, günümüzün en etkin kitle iletişim aracı haline gelmiş durumda ve hal böyle iken paylaşılan birçok iletinin başka kullanıcılar tarafından görüntülenmesi ve etkileşim alması çoğu zaman hoş bir durum olarak göze çarpsa da bazen istenmeyen durumlara yol açabiliyor ve gönderi sahipleri pişmanlık duyabiliyor.

Gereksiz gönderiyi geri almak mümkün olacak

İşte bu gibi durumlara karşı Twitter yeni bir özelliği araştırıyor. Başka kullanıcılar paylaşılan iletiyi görmeden önce tweet’lerin hızlıca geri çekilmesine olanak sağlayan bu özellik ile gereksiz görülen veya alıntı yapılmış tweet’ler geri alınabiliyor.

Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için belirli bir ücret ödenmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın ücretli bir abonelik sürümüne geçeceği ve süper takip adı verilen özellik sayesinde kullanıcıların özel içeriğe erişim için takipçilerden ücret almasına olanak sağlanacağı gündeme gelmişti. Bu özelliğin 2021 yılı içerisinde devreye alınması bekleniyor.

Kullanıcılar tarafından tweet düzenleme özelliği uzun zamandır dile getiriliyor olsa da Twitter CEO’su Jack Dorsey’in böyle bir uygulamaya karşı olduğu söylentileri de konuşulan konular arasında yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.